Po ciężkich meczach ze Świtem i GKS Bełchatów zielono-czerwoni podejmować będą kolejnego trudnego rywala – Unię Skierniewice. Mecze ze skierniewiczanami zawsze dostarczały wielu emocji. Podopieczni trenera Mateusza Milczarka będą walczyć o powrót na zwycięską ścieżkę i zrewanżowanie się rywalom za ostatni mecz finale wojewódzkiego Pucharu Polski.
Unia została założona pod koniec II wojny światowej (1945 rok). W latach 1947-1952 skierniewiczanie grali głównie w klasie B, z której awansowali w 1953 roku do klasy A. W niej grali potem aż osiem sezonów. W 1966 roku przyszedł czas na promocję do klasy okręgowej. Klub coraz bardziej się rozwijał i zaczął wspinać się co szczebel wyżej, aż w końcu w 1980 roku awansował do III ligi, z której niestety spadł po ledwie sezonie gry. Po dużych zawirowaniach klubowych Unia wyszła w końcu na prostą i ponownie zagościła w gronie trzecioligowców w 1998 roku, stając się jednym z mocniejszych klubów w regionie. Lata uciekały podobnie jak pieniądze z kasy klubowej, których w pewnym momencie zabrakło. W 2006 roku zarząd musiał wycofać po rundzie jesiennej zespół seniorów z rozgrywek III ligi. Kilka miesięcy późnej klub został całkowicie rozwiązany i w jego miejsce powstał nowy – Skierniewicka Akademia Sportu VIS 2007, w którym drużyna seniorów i drużyny młodzieżowe później grały pod nazwą fundacji Unia Skierniewice. W grudniu 2011 roku za namową m.in. działaczy Unii i Widoku oraz władz Skierniewic klub przekazał drużynie seniorów i juniorów pod skrzydła MLKS Widok Skierniewice. W rundzie wiosennej sezonu 2011/12 klub grał pod nazwą Unia-Widok Skierniewice. Od sezonu 2012/2013 klub grał pod nazwą marketingową MKS Skierniewice w zarządzaniu klubu Widok Skierniewice. Tym samym Unia zakończyła definitywnie działalność sportową. W czerwcu 2013 roku klub wznowił działalność pod nazwą UMKS Unia Skierniewice i zgłosił drużynę seniorów do klasy B. W sezonie 2016/2017 klub występował w IV lidze łódzkiej, a w maju 2018 roku drużyna ze Skierniewic znów awansowała do III ligi.
Z Unią do tej pory nasz zespół na ligowym szlaku spotykał się dziewięciokrotnie i trzy razy w wojewódzkim Pucharze Polski. W sumie w dwunastu konfrontacjach sześciokrotnie górą byli lechiści dwa razy triumfowali skierniewiczanie i cztery razy spotkanie zakończyło się remisem. Bilans bramkowy wynosi 21:17 na korzyść zielono-czerwonych. Ostatnio oba zespoły zmierzyły się ze sobą w finale wojewódzkiego Pucharu Polski. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. W 88. minucie bramkę dla Unii strzelił Kamil Sabiłło, a w doliczonym czasie gry z rzutu karnego odpowiedział Kamil Szymczak. Kiedy wszyscy spodziewali się konkursu rzutów karnych w ostatnich akcji dogrywki zwycięskiego gola dla skierniewiczan strzelił Mateusz Stępień. Biorąc pod uwagę ostatnie ligowe starcie to w Tomaszowie Mazowieckim Lechia wygrała 1:0 po trafieniu Klima Morenkova. W Nieborowie (gdzie tymczasowo swoje mecze rozgrywa Unia) padł bezbramkowy remis.
Spotkanie poprowadzi Leszek Lewandowski z Gliwic, a jego pierwszy gwizdek zabrzmi w niedzielę 12 listopada o godzinie 12:00.