To będzie świetna okazja do rewanżu za finał wojewódzkiego Pucharu Polski poprzedniego sezonu. W niedzielę 22 września o godzinie 11:00 piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki podejmą na Stadionie Miejskim im. Braci Gadajów przy ulicy Nowowiejskiej Unię Skierniewice. Rywale z cała pewnością postawią poprzeczkę bardzo wysoko.
Unia została założona pod koniec II wojny światowej (1945 rok). W latach 1947-1952 skierniewiczanie grali głównie w klasie B, z której awansowali w 1953 roku do klasy A. W niej grali potem aż osiem sezonów. W 1966 roku przyszedł czas na promocję do klasy okręgowej. Klub coraz bardziej się rozwijał i zaczął wspinać się co szczebel wyżej, aż w końcu w 1980 roku awansował do III ligi, z której niestety spadł po ledwie sezonie gry. Po dużych zawirowaniach klubowych Unia wyszła w końcu na prostą i ponownie zagościła w gronie trzecioligowców w 1998 roku, stając się jednym z mocniejszych klubów w regionie. Lata uciekały podobnie jak pieniądze z kasy klubowej, których w pewnym momencie zabrakło. W 2006 roku zarząd musiał wycofać po rundzie jesiennej zespół seniorów z rozgrywek III ligi. Kilka miesięcy późnej klub został całkowicie rozwiązany i w jego miejsce powstał nowy – Skierniewicka Akademia Sportu VIS 2007, w którym drużyna seniorów i drużyny młodzieżowe później grały pod nazwą fundacji Unia Skierniewice. W grudniu 2011 roku za namową m.in. działaczy Unii i Widoku oraz władz Skierniewic klub przekazał drużynie seniorów i juniorów pod skrzydła MLKS Widok Skierniewice. W rundzie wiosennej sezonu 2011/12 klub grał pod nazwą Unia-Widok Skierniewice. Od sezonu 2012/2013 klub grał pod nazwą marketingową MKS Skierniewice w zarządzaniu klubu Widok Skierniewice. Tym samym Unia zakończyła definitywnie działalność sportową. W czerwcu 2013 roku klub wznowił działalność pod nazwą UMKS Unia Skierniewice i zgłosił drużynę seniorów do klasy B. W sezonie 2016/2017 klub występował w IV lidze łódzkiej, a w maju 2018 roku drużyna ze Skierniewic znów awansowała do III ligi.
W historii Lechia mierzyła się z trzema zespołami ze Skierniewic (Sorento Zadębie, Widok i Unia). Można naprawdę się pomylić 😉 . Z Unią do tej pory nasz zespół na ligowym szlaku spotykał się czterokrotnie i dwa razy w wojewódzkim Pucharze Polski. W sumie w sześciu konfrontacjach trzykrotnie górą byli lechiści raz triumfowali skierniewiczanie i dwa razy spotkanie zakończyło się remisem. Bilans bramkowy wynosi 9:8. W rundzie jesiennej w Skierniewicach Lechia przegrała 0:3. Tomaszowianie co prawda stworzyli wiele sytuacji podbramkowych, ale świetnie w bramce spisywał się golkiper Artur Melon. Bramki dla Unii strzelili: Konrad Niedzielski, Kamil Łojszczyk i Tomasz Kolus. Ostatni mecz na Stadionie Miejskim im. Braci Gadajów odbył się w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu, kiedy zielono-czerwoni wygrali 2:1. Na bramkę Macieja Wyszogrodzkiego z rzutu karnego po przerwie odpowiedzieli: Piotr Kornacki i Kamil Kubiak. Dokładnie siedem dni później z drużyną ze Skierniewic lechiści spotkali się w finale wojewódzkiego Pucharu Polski. W regulaminowym czasie gry padł remis 3:3 (dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy, a w karnych wygrała Unia 3:4). Bramki dla rywali strzelili: Konrad Kowalczyk, Tomasz Kolus, Maciej Wyszogrodzki, a dla Lechii: Piotr Kornacki, Bartosz Snopczyński i Kamil Kubiak.
Przed sezonem w zespole doszło do wielu ruchów transferowych. Zespół opuściło wielu kluczowych graczy, ale zarząd klubu zadbał również o wzmocnienia. Z Unią związali się m.in.: Grzegorz Gibki i Marcin Pieńkowski (Widzew Łódź), Jakub Górski (Hutnik Warszawa), Łukasz Uthke-Nowak i Rafał Parobczyk (Victoria Sulejówek), Bartosz Bujalski (RKS Radomsko), Michał Wrzesiński (Pelikan Łowicz), Dawid Przezak (Warta Sieradz). Kibice i piłkarze ze Skierniewic powoli myślami są przy najbliższym czwartku 26 września. Tego dnia Unia zagra na własnym obiekcie w I rundzie Totolotek Pucharu Polski z mistrzem kraju Piastem Gliwice.